CIĄŻA, DZIECKO

Kompleksowa wyprawka dla noworodka

14 grudnia 2017

Czas ciąży to czas oczekiwania i wicia gniazda. To również czas walki ze sobą, aby nie wykupić wszystkiego, co jest dostępne na rynku i woła nas z każdej strony. Czas wyborów, zastanawiania się co dla naszego dziecka będzie najlepsze.

Dla mnie, jako dla przyszłej mamy, najważniejsza w wyprawce jest jakość produktów, z którymi dziecko będzie miało często styczność. Wolę mieć mniej produktów, ale dobrej jakości, zamiast masy niepotrzebnych ciuszków, które po pierwszym praniu nadają się jedynie na szmaty :). Spędzając setki godzin w Internecie, trafiłam na Paczuszkę Maluszka. W pierwszej kolejności przejrzałam produkty, które są w niej dostępne i zwróciłam uwagę na to, że są to polskie, dobrej jakości produkty, z dobrych materiałów, w atrakcyjnej cenie.

To zachęciło mnie do zapoznania się z całą ofertą firmy i jakie było moje zdziwienie jak okazało się, że pudełko, w które zapakowane są produkty pełni rolę łóżeczka. Zgłębiłam trochę temat i dowiedziałam się, że Paczuszka Maluszka zainspirowała się fińskimi pudełkami dla młodych mam, które w Finlandii stanowią wyprawkę dla maluszków i podobno zmniejszają wskaźnik śmierci łóżeczkowej. Finowie mają do wyboru – albo pudełko wraz z zawartością, albo 140 euro i aż 95% wybiera właśnie pudełko. O pudełkach zrobiło się głośno kilka lat temu, kiedy fiński rząd obdarował nim księcia Jerzego. To wtedy oczy wielu rodziców zostały zwrócone na to rozwiązanie, mimo tego, że takie wyprawki są rozdawane w Finlandii od prawie 80 lat.

W Polsce pudełka są jeszcze postrzegane jako nowość, jednak trafiają do coraz większej ilości domów. Paczuszka Maluszka została uznana za hit targów Mother and Baby w kategorii: Produkt przyjazny mamie. Podstawą każdej Paczuszki Maluszka jest pudełkowe łóżeczko, materacyk, prześcieradło, nieprzemakalny podkład. Na stronie można wybrać jeden z 4 zestawów – są 3 gotowe oraz 1 do własnej konfiguracji. Gotowe zestawy są świetnym pomysłem na prezent. Bardzo często w Polsce odbywają się przyjęcia typu Baby Shower, a koleżanki nie wiedzą co kupić, taki zestaw na pewno ucieszy niejedną nowoczesną mamę :). 

Jak jesteś już na zaawansowanym etapie komponowania wyprawki, skorzystaj z opcji własnej konfiguracji i wrzuć do pudełka to, czego akurat Ci brakuje. Dużym plusem jest to, że ceny produktów, które stanowią wyposażenie są konkurencyjne, nie są sztucznie podbijane, a produkty są dobrej jakości, możesz mieć pewność, że po wypraniu nie zrobią się z nich szmaty. Pudełko jest solidne, spokojnie przetrwa te kilka miesięcy, kiedy będzie służyło jako łóżeczko, a później świetnie się sprawdzi jako pudełko na zabawki. 

Co sądzisz o takim rozwiązaniu? 

 

* post powstał we współpracy z PaczuszkaMaluszka

You Might Also Like