MIX

Domowe sposoby na czyszczenie biżuterii

23 sierpnia 2016
Biżuteria zdobi kobietę, ale tylko wtedy, kiedy jest idealnie czysta i błyszcząca. Próbowałam już wszystkiego – od specjalnych chusteczek kupionych u jubilera po czyszczenie pastą do zębów. Ściereczki od jubilera kompletnie się nie sprawdzają, ale przydają się np. do polerowania biżuterii po potraktowaniu jej domowymi miksturami :).
Oto polecane przeze mnie domowe metody czyszczenia biżuterii.
  • pasta do zębów –  na szczoteczkę nałóż pastę do zębów i wyczyść swoją srebrną biżuterię;
  • ketchup – tak, ketchup! :). Dzięki niemu pozbędziesz się osadu ze srebrnej biżuterii;
  • aspiryna – do szklanki z musującą aspiryną wrzuć biżuterię, która straciła swój blask i mocz ją przez kilka minut, następnie wypoleruj miękką ściereczką;
  • piwo – miękką szmatkę zwilż odrobiną jasnego piwa, przetrzyj nią złotą biżuterię bez dodatku kamieni szlachetnych. Biżuteria odzyska blask;
  • folia aluminiowa + sól + wrzątek – do  miseczki włóż kawałek folii aluminiowej (stroną błyszczącą do góry), wsyp 4 łyżki soli kuchennej, na folii ułóż srebrną biżuterię, zalej wrzątkiem. Po 15 minutach wyjmij biżuterię z miseczki i wypoleruj ją miękką ściereczką.
Istnieje jeszcze wiele metod odnawiania biżuterii m.in.: zatapianie jej w roztworze z octu,  sody, spryskanie płynem  do mycia szyb,  a nawet zanurzenie w wodzie z  tabletką do czyszczenia protez,  ale w związku z tym, że ich nie przetestowałam  nie będę polecać. Jakie są  Wasze  sposoby na czyszczenie biżuterii?
Może wypróbowaliście któryś z powyższych sposobów? Dajcie znać.

You Might Also Like

  • Milena_O

    Ja zawsze byłam wierna paście do zębów, ale chętnie wypróbuję inne sposoby. Dziękuję za post:)!